Ministerstvo dopravy vyplatilo poradcům za první pololetí asi 7,7 milionu korun, což je zhruba o 300 tisíc korun méně než předchozí půlrok. Přibližně šest milionů Kč z toho zaplatilo za konzultační a poradenské služby státnímu Centru dopravních informačních systémů (Cendis). Vyplývá to ze zveřejněného seznamu poradních orgánů, poradců, advokátů a advokátních kanceláří. Nejvíce peněz šlo na služby a konzultace v souvislosti s kybernetickou bezpečností.
Zhruba pět milionů korun zaplatilo ministerstvo za první pololetí státnímu podniku Cendis za služby a konzultace ohledně kybernetické bezpečnosti, strategie a architektury informační a komunikační technologie. V předchozím půlroce dalo za stejnou položku o zhruba milion korun méně.
Dalších asi 700 tisíc korun v prvním pololetí vydalo ministerstvo za konzultační a expertní služby pro mezinárodní spolupráce v kosmických aktivitách. V předchozím půlroce to bylo za stejnou oblast asi o polovinu méně.
Výdaje měl resort také s přípravou zadávacího řízení na výběr zpracovatele nové koncepce elektronického mýtného po roce 2029. Společnosti Havel & Partners vyplatil zhruba 218 tisíc za poskytování poradenských služeb v souvislosti s přípravou tohoto řízení. Ministerstvo také zaplatilo přibližně 217 tisíc korun za konzultace k informačnímu modelování projektu dálnice D4, která se staví formou spolupráce veřejného a soukromého sektoru.
Zveřejnění seznamu poradců a poradních orgánů je součástí protikorupční strategie vlády schválené v roce 2013. Podle ministerstva financí to má pomoci k větší důvěře veřejnosti ke státní správě a její transparentnosti.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Takže přez 15 milionů za rok, z toho více než milion za kosmické služby, mlhavý popis kyberbezpecčnosti, příprava mýta na rok 2029. Není to málo... ?