Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekČtvrtek, 12. prosince 2024, 07:57
Protonové centrum (PTC) v Praze letos slaví 12 let své existence. Přesně 12. 12. 2012 zde byl ozářen první pacient. Během této doby se Centrum stalo symbolem pokroku v onkologii a místem, kde moderní technologie pomáhají pacientům vracet se zpět do života. Od svého otevření v roce 2012 se zde léčilo více než 13 000 pacientů, jejichž příběhy jsou důkazem nejen významného medicínského pokroku, ale také lidské odvahy, naděje a důvěry.
Protonová terapie, poskytovaná v Protonovém centru, patří mezi nejmodernější formy radioterapie na světě. Tato metoda umožňuje cílené ozařování nádorů s minimálním poškozením okolních zdravých tkání, což je zásadní především u pacientů s nádory v blízkosti životně důležitých orgánů. Pražské Protonové centrum nabízí léčbu rakoviny prostaty, prsu, mozku, hlavy a krku, plic, vybraných nádorů zažívacího traktu a léčbu maligních lymfomů. V Centru se léčí také děti.
Jedním z hlavních přínosů protonové terapie je její schopnost snížit rizika vzniku nežádoucích účinků, které se mohou projevit i několik let po ozáření (za 10 a dokonce i za 20 let). Díky tomu nejenže pacienti lépe zvládají nemoc samotnou, ale zároveň si zachovávají vysokou kvalitu života v průběhu léčby i po ní. Léčba je navíc plně hrazena zdravotními pojišťovnami, a je tak dostupná všem pacientům v ČR.
Protonové centrum během 12 let svého provozu ukázalo, že není pouze technologickým lídrem v oblasti onkologické léčby, ale může se pyšnit také vysokou mírou spokojenosti pacientů, což potvrzují nejen statistiky, ale především osobní zkušenosti těch, kteří zde našli pomoc.
Například u pacientů s karcinomem prostaty nízkého rizika nabízí protonová léčba, oproti chirurgickým zákrokům, výrazně nižší riziko vzniku komplikací spojených s léčbou onemocnění. Centrum dosahuje až 96,5% úspěšnosti vyléčení a tento výsledek je doprovázen také mimořádně nízkým výskytem nežádoucích účinků. Močová inkontinence se vyskytuje u méně než 1 % pacientů léčených protonovou radioterapií a většina pacientů zůstává po ukončení léčby sexuálně aktivní. Léčba probíhá ambulantně, bez nutnosti hospitalizace či dlouhodobé pracovní neschopnosti, což pacientům umožňuje zachovat běžný životní rytmus i během terapie.
Jedním z klíčových důvodů, proč si Protonové centrum získalo důvěru tisíců pacientů, je jeho filozofie péče zaměřené na člověka. Tým odborníků kombinuje špičkovou technologii s individuálním a empatickým přístupem. „Pacient je u nás vždy na prvním místě,“ uvádí Ing. Veronika Galušková, ředitelka Klientského centra. Pacienti se tak mohou cítit jako rovnocenní partneři v léčbě, a to od prvního kontaktu až do poslední kontroly. Toto propojení moderní medicíny a lidskosti jim poskytuje nejen naději na uzdravení, ale také pocit bezpečí a podpory, který je při onkologické diagnóze nenahraditelný.
Každý z více než 13 000 pacientů, kteří prošli Protonovým centrem, představuje jedinečný příběh naděje a odvahy. Ať už se jedná o dětské pacienty, u nichž je šetrná terapie klíčová pro jejich další život, nebo dospělí pacienti bojující s nádory v těžko přístupných oblastech. Centrum jim nabídlo nejen léčbu, ale také podporu a bezpečné prostředí, kde na svou nemoc nejsou sami. Ve spolupráci s Nadačním fondem pro protonovou terapii nabízí pacientům i široké portfolio nezdravotnických služeb jako je pomoc se zajištěním ubytování, hlídání dětí, sociální poradenství, pravidelná setkávání a sdílení zkušeností apod.
Pražské Protonové centrum není jen místem vynikající zdravotní péče. Je také symbolem technologického pokroku, vědy a jedinečného lidského přístupu. Jeho příběh je příběhem propojení moderních technologií, inovací a oddanosti pomoci těm, kteří ji potřebují nejvíce. Do dalších let proto Centrum hledí nejen s hrdostí na to, čeho dosáhlo, ale také s pokorou a odhodláním pokračovat ve své cestě, která dává pacientům naději a sílu vracet se zpět ke svým životům.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Když jsem se tam ptal, jestli mě mohou léčit rakovinu hlasivek, tak mě poslali do háje.