S osmadvacetiletým Kamilem Benešem se dnes, ve čtvrtek 16. srpna dopoledne, přišly do Hluboké nad Vltavou rozloučit stovky lidí. Padlého vojáka na jeho poslední cestě doprovázela rodina, nejbližší, kamarádi i kolegové z armády. Jihočech Kamil Beneš byl jedním ze tří táborských vojáků, kteří se na misi v Afghánistánu stali 5. srpna obětí sebevražedného atentátníka.
Pohřeb se všemi vojenskými poctami začal ve zcela zaplněném kostele v deset hodin zádušní mší, kterou v kostele svatého Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou sloužil Pavel Posád, světící biskup českobudějovický. Smuteční průvod se poté vydal k místnímu hřbitovu.
Kamil Beneš. Zdroj: Armáda České republiky
Smutečního obřadu se účastnil i ministr obrany Lubomír Metnar a náčelník generálního štábu Aleš Opata. V deset hodin se také k poctě vojáka rozezněly zvony na českobudějovické Černé věži a nad Hlubokou nad Vltavou proletěly dva vojenské bojové letouny.
Osmadvacetiletý Kamil Beneš, který žil v Plané nad Lužnicí, ale dětství prožil v Hluboké nad Vltavou, kde s rodiči dříve bydlel, sloužil v armádě pět let a mise, na které ho sebevražedný útočník zabil, byla jeho první. Nikdy neviděl svého tříměsíčního syna.
Kamil Beneš, Martin Marcin a Patrik Štěpánek sloužili u mechanizovaného praporu v Táboře. Při pěší hlídce poblíž Bagrámu nepřežili 5. srpna sebevražedný útok atentátníka. Všichni tři byli minulý týden povýšeni in memoriam na štábní praporčíky. Prezident republiky jim 28. října v Den vzniku samostatného československého státu udělí in memoriam medaili Za hrdinství.
Martin Marcin, který poslední rok žil v Dívčicích na Českobudějovicku, byl pochován v úterý 14. srpna v Chomutově, odkud pocházel. Patrik Štěpánek z Mokrouš bude pohřben zítra, v pátek 17. srpna, v Plzni.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.