Žalobce se ohradil, že informace unikly od státního zastupitelství

Autoři | Foto ANO

Dozorující státní zástupce Radek Mezlík se ohradil proti tomu, že by informace v kauze kolem prvního místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a firmy Kapsch unikly do médií od policie či státního zastupitelství. Podle něj soudní příkazy či usnesení policie obdrželo přes 100 lidí a není v moci policie, aby zabránila poskytnutí informací od všech dotčených. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce požádat policejního prezidenta o prověření, zda do médií unikly odposlechy z kauzy.

"Důrazně se ohrazuji vůči nařčením, že v tomto případě došlo k úniku informací od policie či státního zastupitelství. Naopak je zřejmé, že policie v souvislosti s utajením obou kauz odvedla kvalitní práci. Citlivé údaje se podařilo dlouhou dobu utajit až do okamžiku provádění velkého počtu domovních prohlídek a zahájení trestního stíhání. V tomto okamžiku však odůvodněné soudní příkazy či usnesení policejního orgánu obdrželo více než 100 osob a není v moci policie poskytnutí informací z jejich strany zamezit," uvedl Mezlík.

PSALI JSME: Hamáček chce od policie prověření úniku informací o Faltýnkovi

Ministr vnitra Hamáček chce počátkem týdne požádat policejního prezidenta Švejdara o prověření, zda v kauze od policie unikly do médií odposlechy. Do budoucna chce zajistit, aby podobné úniky nenastaly, podle něj to komplikuje vyšetřování, řekl v neděli v pořadu Partie v televizi Prima. Švejdar ale v prohlášení na webu policie popřel, že by odposlechy unikly. V médiích se podle něj objevily jen informace z dokumentů, které dostali i obvinění či obhájci.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky policie, státní zastupitelství, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, Jan Hamáček, Radek Mezlík, Jaroslav Faltýnek, ČSSD, ANO 2011, Kapsch

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.