Počasí dnes3,8 °C, zítra5,5 °C
Středa 19. března 2025  |  Svátek má Josef
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Expo v Japonsku má zápis do knihy rekordů

PR článek

Autoři | Tisková zpráva | Zdroj ČTK

Velká střecha na místě konání Světové výstavy 2025 v Ósace na západě Japonska byla v úterý Guinnessovou knihou rekordů uznána za největší dřevěnou architektonickou stavbu na světě. Informuje agentura Kyodo News.

Velký kruh, symbol šestiměsíční Všeobecné výstavy Expo 2025, která začíná 13. dubna, si podle světové autority pro globální rekordy zaslouží uznání díky ploše své střechy. Ta přesahuje 61 tisíc metrů čtverečních.

Sošuke Fujimoto, architekt oceněného díla, vyjádřil při slavnostním oznámení zápisu do Guinnessovy knihy přesvědčení, že dřevěný symbol Expa vyšle poselství o důležitosti vytváření vazeb ve světě, který je v poslední době stále více rozdělen.

Architektonický unikát byl dokončen 27. února, aby reprezentoval filozofii Expa "Jednota v rozmanitosti“.

Až 20 metrů vysoká stavba s obvodem přibližně dva kilometry je vyrobena z přibližně 27 tisíc metrů krychlových dřeva, včetně japonských cypřišů a cedrů a evropských červených borovic, jak uvedl organizátor výstavy.

 

I

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Expo v Japonsku má zápis do knihy rekordů  |  Protext  |  Drbna.cz

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.